Menteşe haberleri; Menteşe haber 1
HABER

Menteşe haberleri

Menteşe | Haber | News

Menteşe
HABER

Anne ve 2 çocuğu gölette boğuldu

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (GHA) - 30.06.2024 - Anne ve 2 çocuğu gölette boğuldu / Mother and 2 children drowned in pond

Muğla'da serinlemek için gölete giren anne ve 2 çocuğu boğularak yaşamlarını yitirdi.

Suriye uyruklu 2 kardeş ve anneleri Menteşe ilçesinde bulunan ve piknikcilerin gözde mekanları arasında yer alan Kazan Göleti'ne gittiler. İddialara göre 8 yaşındaki Abdülgani Zaza ve 7 yaşındaki Muhammet Nurettin Zaza isimli kardeşler bir süre yüzdükten sonra su yüzeyinde çırpınmaya başladı.

Gölet kenarında çocuklarını izleyen anne Vilede Zaza (31) çocuklarının çırpındıklarını görünce kurtarmak için koşarak gölete daldı. Ancak anne de kısa süre içinde çırpınmaya başladı ve bir süre sonra anneyle 2 çocuğu göletin içinde gözden kayboldu.

Vilede Zaza

Vilede Zaza, Kazan Göleti - 48 Haber Ajansı

İddialara göre çevrede bulunanlarca 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunuldu. Bölgeye ambulans, jandarma ve Muğla büyükşehir Belediyesi Sualtı Dalgıç ekibi yönlendirildi. Büyükşehir Belediyesi Sualtı Dalgıç ekibi anne ve çocukların cansız bedenlerini göletten çıkardı.

Suriyeli annne ve çocukların cesetleri savcılık incelemesinin ardından adli tıp kurumu morguna gönderildi.


Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Menteşe

Menteşe sıcak haber

Menteşe Haberleri